Η βιβλιοθήκη του σχολείου μας

Η δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου μας άρχισε να λειτουργεί ξανά! Σήμερα, αλλά και κάθε Πέμπτη οι μαθητές του σχολείου μας θα μπορούν να διαλέγουν βιβλία ανάμεσα  από τους εκατοντάδες τίτλους της βιβλιοθήκης. Αναγνωστικά, λογοτεχνία, μυθολογία, παραμύθια για μικρά, αλλά και για μεγάλα παιδιά περίμεναν σήμερα τους μαθητές μας που τα υποδέχτηκαν μ’ ενθουσιασμό!
Για την καλύτερη λειτουργία της σχολικής δανειστικής μας βιβλιοθήκης οι μικροί μας αναγνώστες πρέπει να τηρούν τους παρακάτω κανονισμούς:

Πιάνουμε το βιβλίο με χέρια καθαρά, μακριά από φαγητό, ροφήματα, κατοικίδια και μικρά, περίεργα αδερφάκια!
Φερόμαστε στο βιβλίο μας σαν να είναι πολύτιμο! Προσέχουμε πώς το μεταφέρουμε και  πώς γυρνάμε τις σελίδες του. Ας μην ξεχνάμε ότι θα το διαβάσουν κι άλλοι μετά από μας!
Δανειζόμαστε ένα βιβλίο κάθε Πέμπτη στο δεύτερο διάλειμμα.
Μπορούμε να το κρατήσουμε έως δύο βδομάδες. Αν δεν έχουμε προλάβει να το διαβάσουμε , ενημερώνουμε την υπεύθυνη της βιβλιοθήκης και ανανεώνουμε το δανεισμό μας.
Καλές αναγνώσεις!