Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας!

Σας καλούμε στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας που θα γίνει την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου! Οι Α’ και Β’ τάξεις θα παρουσιάσουν στις 17:00 το θεατρικό “Το ποντικάκι που ήθελε ν’ αγγίξει ένα αστεράκι” βασισμένο στο ομώνυμο βιβλίο του Ευγένιου Τριβιζά, όπως επίσης και Χριστουγεννιάτικα τραγούδα υπό την επιμέλεια του μουσικού κ. Αποστόλη Αρμάγου.

Στις 17:30 θα διεξαχθεί η Χριστουγεννιάτικη παράσταση του Νηπιαγωγείου.

Μετά το πέρας των εκδηλώσεων θα πραγματοποιηθεί το Χριστουγεννιάτικο bazaar του Νηπιαγωγείου και της Α’ τάξης.

Παρακαλείται όποιος/α επιθυμεί να προσφέρει εδέσματα για τους μαθητές/ριες.

Σας περιμένουμε!

Κουκλοθέατρο και Χριστουγεννιάτικος Καραγκιόζης στο σχολείο μας!

Οι μαθητές & οι μαθήτριες των μικρών τάξεων και του νηπιαγωγείου είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν δύο εξαιρετικές παραστάσεις στον χώρο του σχολείου μας!

Τον Νοέμβρη παρακολουθήσαμε το κουκλοθέατρο “Ο Τζακ & η φασολιά” σε διασκευή του γνωστού παραμυθιού, ενώ την προηγούμενη εβδομάδα υποδεχτήκαμε τον θίασο σκιών Δημητρακόπουλου.

Ο Καραγκιόζης ντύθηκε Άη Βασίλης κι ευχήθηκε να υπάρχει φαγητό στο Χριστουγεννιάτικο τραπέζι με τους φίλους του στην παράσταση “ Η ευχή των Χριστουγέννων”.

Οι μαθητές/ριες τον υποδέχτηκαν με ενθουσιασμό και συμμετείχαν στις περιπέτειές του! Στο τέλος, ο θίασος μάς μοίρασε και από μία φιγούρα του Καραγκιόζη ντυμένου Άη Βασίλη!